DLUMAX - Spracovanie a predaj dreva

Drevo je živý ,v prírode rastúci vzácny materiál s niekoľkonásobným významom pre človeka,ktorý s ním prichádza do styku ,, od kolísky až po hrob,,

- v jarnom období produkujú živé stromy pri asimilácii kyskík.

- človeku a živočíchom poskytuje potravu.

- pri horení poskytuje teplo.

- spríjemňuje psychickú pohodu v živej prírode, ako aj v domácnosti vo forme nábytku.

Je teda dosť dôvodov na to , aby si zaslúžilo od človeka úctu.

 

Sprácúvanie dreva na rozličné predmety sa historicky datuje od 7 tisícročia pred našim letopočtom.

 

Naša spoločnosť sa zaoberá spracovaním a predajom dreva a to v rôznych typových úpravách. V  širokej ponuke nájdete surové drevo, stolárske rezivo, stavebné rezivo, palivové drevo a drevo používané na obklady. Kvalita nášho dreva vám zaručí ľahké následné spracovanie a zároveň dobrú životnosť výrobkov.

 

Naše drevo pochádza z ekologickej oblasti Bielych Karpát a Strážovských vrchov v oblasti Stredného Považia. Expedičné miesto je Areál ZŤS Dubnica nad Váhom, situovaný 3 km od diaľničného privádzača Dubnica nad Váhom a 35 km od hraničného priechodu medzi SR a ČR Drietoma – Starý Hrozenkov. Porez reziva a dreva realizujeme vlastnou pílou v mieste expedície s kapacitou 1500 m/mesiac. Sušiareň reziva má kapacitu 70 m. Dodávané rezivo je expedované v kvalite podľa dohody so zákazníkom. Sme schopní vyrobiť a dodať štandardné, ale aj nadštandardné rozmery.

 

Najčastejšie spracovávame rezivo z domácich drevín ako sú buk, dub, smrek, červený smrek, borovica, jedľa, jaseň, čerešňa alebo javor. Nájdete u nás širokú ponuku stavebného reziva, reziva sušeného, surového, hobľovaného, ale aj nehobľovaného. Suché rezivo je s vlhkosťou 8-10%, mokré rezivo určené na spracovanie v nábytkárskej a stolárskej výrobe ponúkame v rôznych typoch a prevedeniach. Ponukový sortiment dopĺňajú hranoly, hranolky, prírezky podľa objednávky a profily rôznych rozmerov spracované na päťstrannej fréze. Zákazníkovi zabezpečíme aj dopravu.

 

Pozrite si našu ponuku:

 

Stavebné rezivo

 

Stolárske rezivo

 

 

 

Palivové drevo

 

Lepené drevo, Hranoly

 

 

 

Drevené obklady

 

Možnosť dopravy dreva